O nas

O nas  - Gabinet Ginekologiczny - Lubliniec

Dr n. med. ALEKSANDRA
BARANOWSKA-MOSINGIEWICZ
Specjalista Ginekolog- Położnik

Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który ukończyła w 1993 roku. Specjalizację z zakresu ginekologii i położnictwa uzyskała składając egzaminy: 1997 roku - I stopień – w Klinice Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Katowicach 2001 roku - II stopień – w Klinice Położnictwa i Perinatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie W 2004 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, na podstawie rozprawy „Ocena przydatności przezpochwowego badania ultrasonograficznego w diagnostyce adenomiozy”, której promotorem był prof. dr hab.n.med. Krzysztof Sodowski.

Przez wiele lat swojej pracy zawodowej związana jako starszy asystent z oddziałami ginekologii i położnictwa Szpitali Miejskich w Lublińcu i Pyskowicach, z poradnią diagnostyki i leczenia schorzeń piersi funkcjonującą przy Oddziale Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie oraz z Centrum Medycznym Sodowski w Katowicach.

Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje na licznych kursach, konferencjach, szkoleniach oraz szkoleniach indywidualnych w Polsce i zagranicą. Posiada liczne certyfikaty i licencje, min. licencję Fetal Medicine Foundation uprawniającą do wykonywania pełnej diagnostyki prenatalnej.

Dr-n-med-ALEKSANDRA-BARANOWSKA-MOSINGIEWICZ-Specjalista-Ginekolog-Położnik
Podróże - Aleksandra-Baranowska - Lubliniec

Ultrasonografia jest jej pasją, a swoje umiejętności zdobywała min w ośrodkach diagnostyki prenatalnej: Genom w Rudzie Śląskiej oraz Zakładzie Kardiologii Prenatalnej ICZMP w Łodzi. Wykonuje diagnostykę onkologiczną oraz ultrasonograficzną diagnostykę nietrzymania moczu.

Dzięki szerokim zainteresowaniom w zakresie medycyny, w swojej pracy zapewnia pacjentkom holistyczne podejście do problemu zdrowotnego. Obecnie prowadzi Prywatną Specjalistyczną Praktykę Ginekologiczną i pracuje w NZOZ Olmedical, gdzie wykonuje diagnostykę prenatalną oraz zabiegi ginekologiczne min z dziedziny ginekologii plastycznej. Posiada tytuł „Lekarza Przyjaznego Kobiecie”, honorowe wyróżnienie przyznawane przez czytelniczki miesięcznika “Twój Styl”.

Prywatnie jest wielbicielką książek oraz podróży do odległych, dziewiczych miejsc, na pustkowia, poza strefę komfortu i w góry, lubi city break’i, żyje aktywnie, amatorsko uprawiając jazdę na rowerze, górskie i leśne wędrówki oraz narciarstwo.

Mgr NIKOLA KRASZEWSKA
Położna Dyplomowana

Jest położną od 25 lat. Swoją pracę rozpoczynała w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Poznaniu. Przez 22 lat była zawiązana z Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym w Lublińcu, łącząc pracę na porodówce tego oddziału, z pracą na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym szpitala w Pyskowicach, gdzie pracuje nadal.

Posiada tytuł specjalisty pielęgniarstwa położniczego oraz liczne certyfikaty zawodowe. Jest licencjonowanym Konsultantem Laktacyjny. Ustawiczne kształcenie zawodowe pozwala jej zdobywać ugruntowaną wiedzę, którą wykorzystuje w pracy z kobietą. Do swoich obowiązków podchodzi z pasją i zaangażowaniem.

Uczestniczenie w akcie narodzin traktuje jako swoją misję. Od samego początku istnienia gabinetu jest z nim związana, a jej umiejętności zawodowe związane z położnictwem, nowoczesnym prowadzeniem porodu oraz poradnictwem laktacyjnym, zapewniają pełną opiekę położniczą, każdej zgłaszającej się do gabinetu przyszłej mamie.

Od lat prowadzi Szkołę Rodzenia „Czuły dotyk”. Prywatnie jest pasjonatką górskich wędrówek, pływania, jazdy na rowerze i rolkach. Lubi leśną ciszę i jogę.

Mgr NIKOLA KRASZEWSKA
Położna Dyplomowana

Mgr-NIKOLA-KRASZEWSKA-Położna-Dyplomowana