Zakres usług

Zakres usług /

Laseroterapia

Laseroterapia Ginekologiczna

Laseroterapia, to nowoczesny zabieg wykorzystywany w celu rewitalizacji pochwy oraz w leczeniu nietrzymania moczu.

Do zabiegów laserowych w gabinecie wykorzystywany jest laser frakcyjny CICU VR. To bardzo nowoczesne urządzenie - pierwszy laser frakcyjny CO2 z automatyczną głowicą endowaginalną, zapewniający niezawodną precyzję i bezpieczeństwo zabiegu. Wyróżnia się on stabilną mocą oraz równomierną jakością wiązki, a technologia frakcyjna pozwala na wykonanie bardzo intensywnych zabiegów przy zminimalizowaniu odczuć bólowych pacjenta.

Po co wykonuje się zabieg
laseroterapii pochwy?

Zabiegi wykonuje się w celu:
- rewitalizacji pochwy
- poprawy komfortu współżycia
- leczenia zmian pochwy wywołanych menopauzą
- poprawy komfortu funkcjonowania przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu
- wspomagania kompleksowego leczenia nietrzymania moczu
- wspomagania kompleksowego leczenia zaburzeń statyki narządu rodnego

Laseroterapia - Zakres usług - Ginekolog - Lubliniec
Laseroterapia - Ginekologiczna - Ginekolg - Lubliniec

Podczas zabiegu z wykorzystaniem laserowej głowicy endovaginalnej, niwelowane zostają niektóre problemy układu moczowego i rodnego min. nietrzymanie moczu oraz nieprzyjemne uczucie suchości, pieczenia i świądu sromu oraz pochwy.

Pochwa odzyskuje odpowiednią elastyczność i średnicę, dzięki czemu kobiety, w każdym wieku, czerpią większą radość z życia seksualnego, utraconą np. po porodzie lub w przebiegu zmian zanikowych pochwy i sromu.

Zmiany zanikowe pochwy i sromu występują u kobiet w okresie okołomenopauzalnym, po menopauzie, u kobiet cierpiących na przewlekłe infekcje intymne oraz w trakcie np. przewlekłej terapii antyestrogenowej.

Laser, który działa bezpośrednio na ścianki pochwy, odpowiednio je napina, modeluje i przebudowuje. Dzięki temu znika uczucie luźności pochwy oraz zwiększa się jej nawilżenie. Zwiększona pod wpływem działania lasera produkcja włókien kolagenowych, stabilizuje pozycję cewki moczowej. Ten efekt wykorzystywany jest w kompleksowym leczeniu objawów nietrzymania moczu.

Zabiegi laseroterapii są niebolesne, można je wykonywać w warunkach gabinetu ginekologicznego po uprzedniej konsultacji, po pełnym badaniu ginekologicznym i po wykonaniu cytologii. Przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele, natomiast uczucie ulgi i poprawy jakości życia to efekt uzyskany u przeważającej ilości pacjentek.

Laseroterapia - Usługi - Gabinet Ginekologiczny - Lubliniec